Wczasy w górach - baza noclegowaWakacje gory
Oferty specjalne
Rekreacja
Wyszukiwarka obiektów
Miejscowość:

Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane

Beskid Niski (4)
Beskid Sądecki (5)
Beskid Wyspowy (1)
Beskid Żywiecki (6)
Beskid Śląski (9)
Gorce (5)
Góry Bystrzyckie (1)
Góry Stołowe (3)
Góry Wałbrzyskie (1)
Karkonosze (13)
Pieniny (17)
Góry Opawskie (2)
Orawa (5)
Podhale (72)
Tatry (10)
Masyw Śnieżnika (2)
Vysoké Tatry (1)
Menu kontekstowe
Ostatnio dodane
Polecamy miejscowosci
Atrakcje turystyczne
Webtraveling Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913Jakiej pogody można spodziewać się w maju w polskich górach

2016-05-05

Góry charakteryzują się bardzo zmienną pogodą.

Wybierając się rankiem na wędrówkę w słońcu nie można mieć pewności, czy zaraz nie zacznie padać.

W maju powinno być ciepło, powinien przynieść pozytywną energię, przypominając o tym, czego można się spodziewać w lato. Ale czy tak się stanie? Jeżeli ktoś niebawem planuje odpoczynek na terenach górskich powinien sprawdzić czy plany nie zostaną pokrzyżowane przez pogodę.

Najpierw sprawdźmy, jakiej pogody możemy się spodziewać w Zakopanem.
Do tego górskiego kurortu z chęcią wyjeżdżają turyści i rozkoszują się piekną panoramą na tatrzańskie szczyty. Wszystkie osoby planujące urlop w maju w Zakopanem nie otrzymają niestety najlepszej wiadomości. W całym miesiącu będzie niestety tylko parę słonecznych dni. Według synoptyków najcieplej będzie od 19 do 21 maja

W pozostałych dniach, chociaż pochmurnych i czasami deszczowych będzie raczej ciepło. Na termometrach będzie można odnotować temperatury w granicach 17 st. C. Podobna sytuacja będzie się przedstawiała na terenie innego atrakcyjnego, turystycznego miasta – Bukowiny Tatrzańskiej.

Więcej optymizmu przynosi prognoza pogody dla Ustrzyk Dolnych.
Będzie tu sporo słońca, będzie raczej ciepło i przyjemnie. W przypadku takiej pogody, pozostanie w domowych pieleszach można uznać za duży grzech. Ciepłych dni można się spodziewać w ciągu drugiego i trzeciego majowego tygodnia. Termometry pokażą max. 19 st. C. Z końcem maja można spodziewać się burz oraz deszczu. Proponujemy spakowanie walizek i wyruszenie na przeżycie życiowej przygody.

Jakiej pogody można spodziewać się w Szczawnicy.
W tym rejonie gór można spodziewać się kapryśnej pogody. Najpierw będzie pochmurno, później przyjdą ciepłe i słoneczne dni. Następnie przebieg sytuacji ulegnie zmianie i znowu zrobi się szaro i ponuro. Połowa miesiąca znów przyniesie ciepłe, słoneczne dni, a pod koniec maja można się spodziewać burz, piorunów i silnych wiatrów.

Pogoda w górach w maju będzie zmienna i kapryśna. Osoby, które chcą skorzystać z ciepłej, letniej aury zapraszamy na wakacje w górach. 

Więcej  


 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone