Wczasy w górach - baza noclegowaWakacje gory
Oferty specjalne
Rekreacja
Wyszukiwarka obiektów
Miejscowość:

Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane

Beskid Niski (4)
Beskid Sądecki (5)
Beskid Wyspowy (1)
Beskid Żywiecki (6)
Beskid Śląski (9)
Gorce (5)
Góry Bystrzyckie (1)
Góry Stołowe (3)
Góry Wałbrzyskie (1)
Karkonosze (13)
Pieniny (17)
Góry Opawskie (2)
Orawa (5)
Podhale (72)
Tatry (10)
Masyw Śnieżnika (2)
Vysoké Tatry (1)
Menu kontekstowe
Ostatnio dodane
Polecamy miejscowosci
Atrakcje turystyczne
Webtraveling Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913Hotele w górach edukują gości dzięki Tatrzańskiemu PN

2016-05-09

Dzięki włodarzom Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) na początku maja został uruchomiony program, którego nazwa brzmi "Gotowi w góry" - program ten pomoże turystom uzyskać informacje przydatne przed wędrówką, o warunakch panujących na terenie Tatr i to jeszcze przed wyjściem na szlak, informacje te udostępni hotel, pensjonat.

Zestaw specjalnych tablic wraz z pakietem materiałów edukacyjnych został umieszczony w stu obiektach noclegowych z Zakopanego i okolic.


Turystom nocującym na terenie tych hoteli i pensjonatów zostaną przekazane informacje o zasadach obowiązujących na terenie parku narodowego, co trzeba mieć w plecaku zanim wybierzemy się w góry, jak rozpisać plan wycieczki, a także o warunkach pogodowych na terenie Tatr.

Zamysł powstania programu "Gotowi w góry" jest wynikiem strategii parku.
Wcześniej bywało tak, że wędrowcy wybierając się w tereny górskie, dopiero przekroczywszy granice parku narodowego myśleli o tym dokąd się wybrać.
Postanowiono to pomału odkręcać, tak by świadomość turystów o tym gdzie są była większa, jak się przygotować do górskiej wyprawy, by zmienili stosunek do otaczającej przyrody.
Bezpieczeństwo i satysfakcja turystów jest najważniejsza.
Władze parku miały na uwadze to, by niezbędne informacje dotarły do turystów jeszcze zanim przekroczą bramy parku narodowego, krótko mówiąc na samej kwaterze.
Włodarze parku porozumieli się z hotekarzami, by ci dystrybuowali szereg materiałów informacyjnych Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przez to zostanie zwiększony zakres informacji, oprócz tego kwaterodawcy, hotelarze także będą edukowani, mają oni pierwszy kontakt z gośćmi przybywającymi w tatrzańskie rejony.
Zakres informacyjny na tablicach będzie każdego dnia aktualizowany.
Dla turystów będą również przygotowane do pobrania materiały na temat bezpieczeństwa na terenach górskich oraz różne mapy.
Włodarze TPN informują, że w przypadku sprawdzenia się programu, będzie on funkcjonował w większej ilości kwater. Program będzie wspierany przez Urząd Miasta z Zakopanego.

Wakacje w górach zapowiadają się być bardziej bezpieczne. Wszystkim turystom polecamy korzystanie z programu "Gotowi w góry". 

Więcej  


 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone