Wczasy w górach - baza noclegowaWakacje gory
Oferty specjalne
Rekreacja
Wyszukiwarka obiektów
Miejscowość:

Typ obiektu :




Wyszukiwanie zaawansowane

Beskid Niski (4)
Beskid Sądecki (5)
Beskid Wyspowy (1)
Beskid Żywiecki (6)
Beskid Śląski (9)
Gorce (5)
Góry Bystrzyckie (1)
Góry Stołowe (3)
Góry Wałbrzyskie (1)
Karkonosze (13)
Pieniny (17)
Góry Opawskie (2)
Orawa (5)
Podhale (72)
Tatry (10)
Masyw Śnieżnika (2)
Vysoké Tatry (1)
Menu kontekstowe
Ostatnio dodane
Polecamy miejscowosci
Atrakcje turystyczne
Webtraveling Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913



Góry Karpaty podczas weekendu czekają na turystów

2016-05-31

Pora letnia coraz bliżej, czyli idealna pora na odbywanie pieszych górskich wędrówek.

W polskich górach turyści chętnie spędzają czas w ciągu całego roku.

Najpierw trzeba pomysleć o przygotowaniu wycieczki, w jakich polskich górach będzie można miło spędzić czas. Myślę, że warto zastanowić się nad Karpatami. O Karpatach można powiedzieć, że jest on łańcuchem górskim środkowej Europy, który poza Polską znajduje się na terenie sześciu państw, są to nastepujące kraje: Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina i Rumunia. Ważna informacja to ta, że w Karpatach występuje jedyny obszar na terenie Polski o krajobrazie wysokogórskim. Jest to z pewnością główny powód, dla którego liczne grono osób pasjonujących się wspinaniem przyjeżdża właśnie w te góry.

Najwyższym pasmem w Karpatach są Tatry

Karpaty składają się z Tatr, Pienin, Bieszczad i Beskidów. Najwyższymi górami jak wiadomo są Tatry, tutaj wymienić należy Rysy, górę o trzech wierzchołkach, jest to polski szczyt, którego wysokość wynosi prawie 2,5 tys. m npm. Co można powiedzieć o Tatrach? Bez wątpienia najpiękniejszym jeziorem tatrzańskim jest Morskie Oko. Należy zwrócić uwagę na występowanie słynnego tatrzańskiego wodospadu Wielkiej Siklawy. Tatry skrywają urokliwe krajobrazy, a u swojego podnóżka mają przepiękne podhalańskie tereny oraz historyczną stolicę – Nowy Targ. Można tu znaleźć również popularne turystycznie Zakopane i w sposób szczególny preferowaną przez narciarzy Białkę Tatrzańską.

Weekend w górach jest wspaniałym relaksem, zachęcamy do wybrania się chociaż na parę dni w polskie góry. Osoby, którym nie uda się to w najbliższym czasie zapraszamy w lecie. Wakacje w górach  to wspaniały pomysł na urlop. 



 

Więcej  


 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone